II Konferencja Naukowo-Techniczna w Branży Hydrotechnicznej,

W dniach 13-14.04.2016 we Włocławku odbyła się II Konferencja Naukowo-Techniczna w Branży Hydrotechnicznej, w której wzięło udział 65 projektantów i inwestorów. Inicjatorem konferencji poświęconej szerokiej tematyce hydrotechnicznej była MC-Bauchemie. I Konferencja, w której uczestniczyło 40 osób odbyła się 3.12.2014 roku na Politechnice Gdańskiej.

Podczas tegorocznej edycji szczególnym zainteresowaniem cieszyły się wykłady na temat koncepcji wykorzystania drogi wodnej rzeki Wisły i Odry przygotowane przez wykładowców Politechniki Gdańskiej. W trakcie spotkania szeroko omawiane były błędy projektowe i wykonawcze podczas wykonywania zbiorników na ciecze. Dodatkowo prezentowane były najnowsze produkty MC-Bauchemie do napraw podwodnych, w tym materiały iniekcyjne MC Injekt GL 95 TX oraz materiały naprawcze MC DUR Underwater Pro. 

W ramach konferencji swoją premierę europejską miał produkt Emcecrete UW – materiał mineralny do napraw podwodnych zarówno w środowisku wody morskiej, jak i śródlądowej. Uczestnicy konferencji wzięli również udział w zwiedzaniu Elektrowni Wodnej we Włocławku oraz Stopnia Wodnego, który remontowany był w technologii MC. Hydrotechnicy z całej Polski przepłynęli statkiem przez śluzę na Stopniu Wodnym Włocławek, gdzie różnica poziomów wynosiła 13,5 m.

Organizatorzy już zapraszają na kolejną edycję konferencji, która odbędzie się wiosną 2018 r.