Nicolaus Müller Dyrektorem Zarządzającym MC-Bauchemie

Nicolaus Müller Dyrektorem Zarządzającym MC-Bauchemie

Trzecie pokolenie przejmuje zarządzanie rodzinną firmą o zasięgu międzynarodowym.

Nicolaus Müller (31), syn dr. Clausa-M. Müllera Członka Zarządu MC-Bauchemie Müller GmbH & Co. KG, po kilku latach spędzonych w MC-Bauchemie Brazylia wrócił do Niemiec i objął stanowisko Dyrektora Zarządzającego. Śladami Heinricha-W. Müllera, który założył firmę w 1961 r., Nicolaus Müller reprezentuje trzecie pokolenie właścicieli, które będzie kierować wiodącym na świecie producentem chemii budowlanej i rozwiązań technologicznych. Nicolaus Müller będzie odpowiadał globalnie za rynek „betonu‘‘ (przemysł betonowy) i „materiałów budowlanych“ (sprzedaż hurtowo-detaliczna), jak również za obszar marketingu, public relations i human resources. W ramach swych działań będzie opiekował się krajami, w których aktywna jest grupa MC. Od tej chwili zarządzanie firmą leży w gestii triumwiratu: dr. Clausa Müllera, dr. Ekkeharda zur Mühlena oraz Nicolausa Müllera.    

Po ukończeniu studiów magisterskich w 2010 r. na kierunku Finanse i Księgowość Uniwersytetu St. Gallen (Szwajcaria) Nicolaus Müller rozpoczął swoją drogę zawodową w MC-Building Chemicals w Irlandii, spółce z grupy MC. Od tego momentu poznawał funkcjonowanie kolejnych spółek MC. Pracując w MC Brazylia na stanowisku produkt menadżera rozwinął sprzedaż segmentu klejów do płytek i materiałów izolacyjnych. W 2015 r. rozpoczął kierowanie rynkiem materiałów budowlanych i był odpowiedzialny za sprzedaż wysokiej jakości systemów produktów dla firm budowlanych i wykonawców. W tym samym roku MC Brazylia przejęła producenta kleju do płytek firmę Argatex, która pod kierownictwem Nicolausa Müllera została pomyślnie włączona do grupy MC. Nicolaus Müller razem z Dyrektorem Regionu Ameryki Południowej Jaques‘em Pinto rozszerzył działalność firmy na kolejne kraje Ameryki Łacińskiej. W 2015 r. MC weszła na rynek chilijski przejmując firmę Bautek. Na początku 2016 r. w całej grupie MC wprowadzono nową koncepcję pozycjonowania i kreowania marki, której pomysłodawcą jest Nicolaus Müller.

„Cieszę się, że po kilku latach pracy w naszych spółkach w Irlandii i Brazylii, mój syn dołączył do kadry zarządzającej“, mówi dr Claus Müller, wspólnik zarządzający MC-Bauchemie. „Dzięki posiadanej wiedzy z zakresu zarządzania, doświadczeniu w sprzedaży, a także znajomości specyfiki naszej działalności będzie on skutecznie kontynuował długofalową strategię rozwoju”.

„Po kilku interesujących i niezwykle kształcących latach spędzonych zagranicą, wróciłem do Niemiec pełen energii, gotowy do przejęcia nowych obowiązków. Zrobię wszystko, aby zintensyfikować dalszy strategiczny rozwój spółek grupy MC oraz przygotować firmę na wyzwania przyszłości’’, mówi Nicolaus Müller.