Olej antyadhezyjny najnowszej generacji firmy MC-BAUCHEMIE obecny już na rynku

Ortolan Extra 772 KS

Ortolan Extra 772 KS wykazuje doskonałe działanie antyadhezyjne, ochronę szalunków przeciw korozji, a dodatkowo jest przyjazny dla środowiska naturalnego.

Firma MC-Bauchemie wprowadziła na rynek nowy, przyjazny dla środowiska produkt na bazie oleju mineralnego - Ortolan  Extra 772 KS, który potwierdza w praktyce doskonałe działanie antyadhezyjne oraz przeciwkorozyjne. Głównym obszarem zastosowania tej emulsji są niechłonne szalunki metalowe w zakładach elementów prefabrykowanych oraz deskowania nieogrzewane i ogrzewane do +70˚ C. Ortolan Extra 772 KS ma postać emulsji gotowej do użycia, o niskiej lepkości, która wykazuje nie tylko doskonałe właściwości antyadhezyjne, lecz wpływa również na idealną jakość powierzchni betonowych. Ortolan Extra 772 KS jest ponadto łatwy w aplikacji i przyjazny dla środowiska naturalnego, ponieważ można nanosić go metodą natrysku. Jest prawie bezwonny i szybko ulega biodegradacji.    

Zakłady elementów prefabrykowanych chcąc uzyskać idealne powierzchnie betonowe wciąż jeszcze stosują środki antyadhezyjne zawierające rozpuszczalnik, które wprawdzie pozwalają osiągnąć zamierzoną jakość, mogą jednak charakteryzować się również niepożądanymi działaniami ubocznymi tzn. mają bardzo intensywną woń, zgodnie z przepisami o substancjach niebezpiecznych podlegają wymogowi znakowania, i nie są przyjazne zarówno dla środowiska, jak i stosujących je użytkowników. Z tego też względu nie są one odzwierciedleniem najnowszego stanu techniki.

Przyjazny środowisku oraz użytkownikom a przy tym bardzo skuteczny Ortolan Extra 772 KS to nie tylko ochrona szalunków oraz troska o zdrowie użytkownika i naszego środowiska naturalnego, ale również gwarancja na uzyskanie idealnych powierzchni betonowych. Ortolan Extra 772 KS to najnowszej generacji emulsja antyadhezyjna na bazie olejów mineralnych, nie zawierająca rozpuszczalników, która jest praktycznie bezwonna i szybko ulega biodegradacji. Spełnia obowiązujące kryteria normy OECD 301 F oraz odpowiada klasie zagrożenia wody: 1 (niskie zagrożenie). 
Z uwagi na swoje działanie przeciwkorozyjne zapobiega rdzewieniu  szalunków, gdyż zawarte w emulsji wysoce skuteczne oleje bazowe konserwują je i przy regularnym stosowaniu przedłużają ich żywotność. Specjalny skład emulsji antyadhezyjnej sprawia, że podczas natryskiwania emulsji powstaje samopoziomująca warstwa oleju, która zapewnia równomierne rozprowadzenie preparatu. Po odparowaniu wody na powierzchni deskowania pozostaje bardzo cienka, wodoodporna warstwa antyadhezyjna, która zapewnia jasne, gładkie i wolne od porów powierzchnie betonu, minimalizując przy tym ryzyko pozostania resztek betonu na szalunkach. Należy przy tym wspomnieć, iż emulsja ta nie utrudnia przyczepności do betonu kolejnych warstw, tj. tynków lub powłok malarskich. Do prostej, pewnej i szybkiej aplikacji emulsji polecamy specjalny opryskiwacz MC-Spezialspritze.  

Jasne, gładkie i wolne od porów powierzchnie betonowe:Te tubingi zostały wyprodukowane przy zastosowaniu emulsji antyadhezyjnej Ortolan Extra 772 KS, która oprócz doskonałych właściwości anty-adhezyjnych oraz pozostawiania idealnych po-wierzchni charakteryzuje się ochroną przeciwkorozyjną, oszczędnością w aplikacji, a także jest przyjazna dla użytkownika oraz środowiska naturalnego.

MC-Spezialspritze: Polecana przez firmę MC-Bauchemie. Za pomocą tego urządzenia aplikacja emulsji antyadhezyjnej Ortolan Extra 772 KS będzie łatwa, bezpieczna i szybka.

Zdjęcia: MC-Bauchemie, Bottrop