Wizyta studentów UAM w zakładzie w Środzie Wielkopolskiej

Na przełomie listopada i grudnia 2017 roku zakład produkcyjny w Środzie Wielkopolskiej odwiedzili studenci Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza - Wydziału Chemicznego o specjalności Analityka Chemiczna oraz Chemia i Inżynieria Materiałów Specjalnego Przeznaczenia.

Po zakładzie MC-Bauchemie Sp. z o.o. studentów oprowadzili: Mateusz Snela (Kierownika Działu Produkcji i Inwestycji) oraz Adam Jankowski (Kierownik Linii Produkcyjnej Płyt Budowlanych). Dzięki uprzejmości Zarządu firmy, studenci mieli niepowtarzalną okazję zapoznania się na „żywo” z procesem wytwarzania i badania materiałów budowlanych. Młodzi adepci chemii poznali technologię produkcji materiałów budowlanych oraz szeroką gamę asortymentu, którą oferuje jeden z wiodących producentów chemii budowlanej w Polsce. Pracownicy zakładowych laboratoriów (laboratorium kontroli jakości, laboratorium badań i rozwoju, laboratorium PCE, laboratorium betonu oraz laboratorium analizy chemicznej) z dużym zaangażowaniem opowiedzieli o swojej codziennej pracy, przybliżyli jej specyfikę oraz chętnie dzielili się swoim doświadczeniem. Należy wspomnieć, że w nowoczesnym laboratorium badań i rozwoju (R&D) przeprowadza się syntezy chemicznie, aby móc je w przyszłości wykorzystać do produkcji własnych polimerów nowej generacji w zakładzie produkcyjnym spółki macierzystej w Niemczech. Dzięki tym pracom firma potrafi szybko reagować na zmiany rynkowe oraz ciągle rosnące wymagania klienta.


W trakcie zwiedzania studenci mieli możliwość zadawania pytań związanych z funkcjonowaniem firmy, najbliższych planach jej rozwoju, a też tych dotyczących realizacji praktyk studenckich.

MC-Bauchemie Sp. z o.o. w ramach prowadzonej działalności chętnie podejmuje współpracę z uczelniami wyższymi i studentami zainteresowanymi rozwojem swoich kwalifikacji.

Zapraszamy do współpracy!