MC-Bauchemie stworzyła nową serię produktów do pielęgnacji betonu

Emcoril Protect M in building construction

MC-Bauchemie stworzyła nową serię produktów do pielęgnacji betonu

Bottrop, 19. lutego 2018. MC-Bauchemie wprowadziła na rynek nowe środki do pielęgnacji betonu z serii Emcoril, podzielone na trzy linie produktowe Protect, Traffic i Compact. Mowa tu o efektywnych środkach do pielęgnacji betonu na bazie parafiny i polimerów, które zróżnicowane są ze względu na obszar zastosowania: ogólne budownictwo betonowe, budowa dróg i autostrad, posadzki przemysłowe.

Powszechnie stosowane zabiegi zapobiegające zbyt wczesnemu odparowaniu wody ze świeżego betonu, jak np. przykrywanie powierzchni folią lub matami jutowymi, regularne polewanie betonu wodą czy też pozostawienie betonu w szalunku, ewentualnie połączenie wszystkich tych metod są czasochłonne i kosztowne. Zastosowanie środków do ochrony betonu z serii Emcoril jest natomiast łatwe i gwarantuje bardzo dobrą skuteczność poprzez wysoką ochronę przed zbyt szybkim odparowaniem wody oraz nienaganną jakość powierzchni betonu.

Środki do pielęgnacji betonu z serii Emcoril są łatwe w aplikacji, efektywne i korzystne cenowo

Środki do pielęgnacji betonu tworzą szczelną warstwę, która chroni świeży beton przed zbyt szybkim odparowaniem wody. Poprzez wczesne wytworzenie membrany proces hydratacji w betonie przebiega niezakłócony, dzięki czemu osiągnięte zostają najważniejsze parametry betonu, jak wytrzymałość na rozciąganie przy zginaniu, wytrzymałość na ściskanie oraz szczelność betonu i zwiększona wytrzymałość na odrywanie powierzchniowe.

Emcoril Protect dla ogólnego budownictwa betonowego

Środki do pielęgnacji betonu linii produktowej Emcoril Protect obejmują trzy produkty: Emcoril Protect M, Emcoril Protect M lite oraz Emcoril Protect H i zostały stworzone z myślą o szerokim spektrum zastosowania w ogólnym budownictwie betonowym oraz budownictwie nadziemnym. Nakłada się je na matowo wilgotny lub rozszalowany beton i wówczas pełnią ochronę przez zbyt szybkim odparowaniem wody. Z uwagi na niewielką emisyjność produkt nadaje się do zastosowania zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz. Emcoril Protect M i Emcoril Protect H są dodatkowo certyfikowane zgodnie z TL NBM-StB 09 (niemieckie warunki dostawy płynnych środków do pielęgnacji betonu, wydanie 2009).

Emcoril Traffic do budowy dróg i autostrad

Przy budowie dróg i autostrad, gdzie nawierzchnie układane są maszynowo, stosuje się niemal wyłącznie płynne środki do pielęgnacji betonu. Większość rozściełaczy do betonu ma fabrycznie wbudowane urządzenie do natrysku dzięki czemu możliwa jest aplikacja płynnych środków do pielęgnacji zaraz po wbudowaniu betonu. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.

Produkty z serii Emcoril Traffic obejmują wysokiej jakości środki do pielęgnacji betonu, które zostały opracowane z myślą o budowie dróg i autostrad. Emcoril Traffic F to opóźniacz powierzchniowy i tymczasowa ochrona przed zbyt szybką utratą wilgoci w jednym. Produkt ten znajduje zastosowanie głównie w przypadku nawierzchni o obniżonym poziomie hałasu, betonów o zwiększonej przyczepności jak również betonu płukanego. Natomiast Emcoril Traffic grip M oraz M white stosuje się do końcowej pielęgnacji nawierzchni dróg, gdzie wymagana jest bardzo dobra przyczepność. Cechą wyróżniającą produkt Emcoril Traffic grip M white jest jego biały pigment, który umożliwia odbijanie promieni słonecznych i w ten sposób redukuje wzrost temperatury w świeżo wbudowanym betonie.

Emcoril Compact stosowany do posadzek przemysłowych

W przypadku posadzek przemysłowych stosuje się beton zacierany, który możliwie szybko, tj. ok. 3-4 h po wbudowaniu może być obciążany ruchem pieszym W tym początkowym okresie konieczna staje się ochrona powierzchni przed zbyt szybkim odparowaniem wody. W praktyce stosowano tymczasową pielęgnację betonu a po zakończeniu procesu zacierania stosowano pielęgnację docelową.

Seria Emcoril Compact obejmuje m.in. Emcoril Compact pro, produkt łączący w sobie funkcje tymczasowej pielęgnacji oraz środka wspomagającego zacieranie, służącego jako tymczasowa ochrona przed zbyt szybkim odparowaniem wody w trakcie wiązania posadzek przemysłowych. Ponadto Emcoril Compact w dużym stopniu  wspomaga proces zacierania i po zastosowaniu zacieraczki do betonu otrzymuje się jednorodną, szczelną posadzkę przemysłową. Pielęgnację końcową przeprowadza się przy zastosowaniu produktu Emcoril Compact top, który charakteryzuje się nie tylko doskonałą ochroną przed zbyt szybką utratą wilgoci w betonie i bardzo dobrą jakością powierzchni ale również gwarantuje bardzo dobrą przyczepność dla powłok, które w dalszej kolejności będą nakładane na posadzkę.