MC wprowadza uniwersalny system łączenia kotew

12.04.2022

Istnieje wiele prac budowlanych polegających na mocowaniu wsporników, balustrad, regałów, zadaszeń, markiz, rusztowań i podobnych do nowych i starych elementów betonowych. Z reguły jako kotwy mechaniczne stosowane są pręty zbrojeniowe lub gwintowane. Teraz firma MC-Bauchemie opracowała nowy, uniwersalny, zintegrowany system, za pomocą którego można niezawodnie i łatwo wykonać solidne, dodatnie połączenie prętów zbrojeniowych lub gwintowanych z dowolnym betonowym podłożem bez pęknięć. System MC-AnchorSolid jest szybki i łatwy w użyciu przy różnych pracach, wykazuje bardzo dobre właściwości aplikacyjne i pomaga zaoszczędzić zarówno czas jak i pieniądze.
Zestaw MC-AnchorSolid składa się z nowego, wysoce reaktywnego kleju kotwiącego na bazie żywicy epoksydowej, MC-AnchorSolid E820, pneumatycznie napędzanej jednostki zasilającej, narzędzia MC-Fastpack Power Tool oraz standardowych, dostępnych w handlu prętów gwintowanych (M8 do M20) lub prętów zbrojeniowych do betonu (Ø8 do Ø20). Pręty gwintowane lub pręty zbrojeniowe są po prostu wkładane do wywierconych otworów wypełnionych MC-AnchorSolid E820, które następnie się zestawiają, zapewniając solidne połączenie pomiędzy elementem stalowym a betonem.


Kotwa MC-AnchorSolid posiada aprobatę zgodnie z Europejską Oceną Techniczną ETA-15/0506 jako kotwa klejona do obciążeń statycznych i quasi-trwałych, mocowana do betonu bez pęknięć klasy C20/25 do C50/60. Może być stosowana zarówno na suchych jak i trwale wilgotnych podłożach wewnętrznych i zewnętrznych. W przypadku elementów z betonu spękanego dopuszczalne jest również stosowanie kotwy MC-AnchorSolid pod warunkiem, że pęknięcia zostaną wcześniej naprawione na sztywno za pomocą żywicy iniekcyjnej MC-Fastpack 1264 compact.
Wielofunkcyjny, łatwy w przygotowaniu i bardzo szybko utwardzający się
MC-AnchorSolid E820 jest łatwym w użyciu dwuskładnikowym klejem, który może być stosowany w temperaturach od + 2°C do +40°C. Klej ten charakteryzuje się bardzo szybkim rozwojem wytrzymałości przy niskim współczynniku zużycia, co zapewnia wczesną obciążalność początkową w połączeniu z imponująco wysokimi wartościami ostatecznej wytrzymałości na ściskanie i rozciąganie. A ponieważ ten nowy klej MC jest tiksotropowy o wysokich wartościach stabilności, idealnie nadaje się również do pracy na powierzchniach pionowych i górnych.
Kolejne dodatki: Obudowa zestawu i oprogramowanie do projektowania
MC oferuje wszystkie elementy niezbędne do zastosowania systemu MC-AnchorSolid w jednej walizce - od szablonów otworów, szczotek i klinów mocujących do dyszy pneumatycznej i termometru do wiercenia otworów. Firma MC opracowała również pakiet oprogramowania projektowego do stosowania z systemem kotew klejonych, który umożliwia inżynierom budowlanym i firmom instalacyjnym szybkie i niezawodne planowanie i realizację projektów związanych z kosztami.

MC-AnchorSolid jest szybki i łatwy w użyciu w szerokim zakresie zadań, wykazuje bardzo dobre właściwości aplikacyjne i pomaga zaoszczędzić zarówno czas jak i pieniądze.
MC-AnchorSolid jest szybki i łatwy w użyciu w szerokim zakresie zadań, wykazuje bardzo dobre właściwości aplikacyjne i pomaga zaoszczędzić zarówno czas jak i pieniądze.
© MC-Bauchemie 2024
abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123