KIM JESTEŚMY

MC-Bauchemie jest jednym z wiodących producentów produktów i rozwiązań w obszarze chemii budowlanej na świecie. Od 55 lat dostarcza pionierskie rozwiązania w zakresie ulepszania betonu, a także ochrony i konserwacji konstrukcji budowli, zatrudniając ponad 2500 pracowników w przeszło 40 krajach.

 

>> Otwórz broszurę o firmie ...

Budowanie traktujemy poważnie

Be Sure. Build Sure.
CO NAS MOTYWUJE

Każdy pojedynczy produkt może mieć decydujący wpływ na całą budowlę lub jej utrzymanie. Wybór nieprawidłowego towaru lub jego błędne zastosowanie mogą spowodować uszkodzenia elementów konstrukcyjnych, a w skrajnych przypadkach nawet zagrożenie życia. Dlatego też praca projektantów, inżynierów i wykonawców wiąże się z dużą odpowiedzialnością.

Jesteśmy świadomi, iż chodzi tutaj nie tylko o reputację, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo ludzi. Świadczymy rzetelne doradztwo oraz rozwiązania produktowe, dokładając wszelkich starań, aby móc zagwarantować, iż każdy projekt realizowany przez naszych klientów, zapewni im długotrwałą satysfakcję i spokój ducha. Bycie częścią firmy MC oznacza branie odpowiedzialności za życie i reputację innych. 

 

Budowanie traktujemy poważnie

 

BE SURE. BUILD SURE.

JAK PRACUJEMY

W naszych laboratoriach łączymy wiedzę chemików, technologów betonu i techników zastosowań z wiedzą inżynierów budowlanych oraz wykonawców. Dbając o odpowiednią komunikację i jakość przekazywanych danych wspólnie opracowujemy rozwiązania odpowiadające konkretnym potrzebom oraz zadaniom stawianym wykonawcom, budowniczym i planistom. Zapewniamy także pomoc specjalisty na placu budowy w celu prawidłowego i bezpiecznego wdrażania naszych rozwiązań. Co nas wyróżnia:

 • Innowacyjne produkty i rozwiązania
 • 10% pracowników pracujących w działach R&D
 • Wsparcie techniczne i opieka nad klientem
 • Nowoczesna technologia produkcji połączona z kontrolą jakości
 • Stały dialog z klientem oraz wiedza w temacie trendów i potrzeb rynkowych

MC-Bauchemie Polska
MC W POLSCE

W Polsce od ponad 25 lat, dzięki zdobytemu doświadczeniu oraz nieustannie prowadzonym pracom badawczo-rozwojowym, oferujemy najwyższej jakości produkty tworzące unikalne i kompleksowe rozwiązania dla branży betonowej (domieszki, dodatki, kosmetyki do betonu), infrastruktury i przemysłu (systemy iniekcje, hydroizolacje, posadzki przemysłowe, systemy napraw i renowacji konstrukcji) oraz budownictwa (środki ochrony powierzchni, tynki renowacyjne i inne).  

Swoje wyroby produkujemy w zakładzie w Środzie Wielkopolskiej, prowadząc równolegle prace badawczo-rozwojowe, które łączą wiedzę chemików i technologów z wiedzą i doświadczeniem inżynierów oraz wykonawców. Naszym partnerom - inwestorom, architektom, konstruktorom i wykonawcom gwarantujemy wsparcie i doradztwo techniczne począwszy od etapu projektowania, doboru odpowiednich rozwiązań, po ich prawidłowe i bezpieczne zastosowanie na placu budowy.

OBSZARY DZIAŁALNOŚCI

Z uwagi na różne wymagania czy to w produkcji betonu, budowie i naprawie obiektów inżynierii lądowej, przemysłowej oraz konstrukcji budowlanych  zapewniamy naszym klientom rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb w następujących trzech segmentach rynku: MC dla przemysłu betonowego, MC dla infrastruktury i przemysłu oraz MC dla budownictwa.

 • MC dla
  Przemysłu betonowego

  Niezależnie od tego, czy są producenci gotowych mieszanek betonowych, prefabrykowanych elementów betonowych lub wyrobów betonowych - czerpią oni wiele korzyści ze stosowania wysokiej jakości naszych domieszek do betonu, zapraw, środków do pielęgnacji betonu, środków antyadhezyjnych oraz szpachli i kosmetyków do betonu.

 • MC dla
  Infrastruktury i Przemysłu

  Planiści, architekci, deweloperzy, sektor publiczny i wykonawcy mogą polegać na wysokiej jakości naszych systemów zabezpieczeń i napraw konstrukcji inżynieryjnych i budynków przemysłowych, które dodatkowo obejmuje profesjonalną obsługę i doradztwo techniczne.

 • MC dla
  Budownictwa

  Wspieramy konstruktorów, architektów, planistów i wykonawców odpowiednią wiedzą i doświadczeniem począwszy od fazy planowania i przetargu do wdrożenia na miejscu naszych rozwiązań.

MC DLA HANDLU

Oprócz bezpośredniej sprzedaży wykorzystującej naszą wiedzę techniczną, MC dostarcza również produkty do handlu, umożliwiając sprzedawcom i klientom indywidualnym korzystanie z rozwiązań sprawdzonych i wypracowanych przez nasze R&D. Nasze produkty oferowane są pod dwoma markami Botament i Ultrament, które skierowane są do odpowiednich kanałów sprzedaży i grup docelowych - wykonawców oraz majsterkowiczów.

 • Botament®

  Marka Botament już od ponad 20 lat kojarzy się z specjalistycznymi produktami do zabezpieczenia powierzchni przed wilgocią (od fundamentów, przez tarasy, balkony, po pomieszczenia mokre typu łazienki i SPA) oraz do klejenia i fugowania płytek stosowanych przez profesjonalistów i dystrybuowanych w hurtowniach, składach budowlanych i salonach płytek. Więcej na stronie,

 • Ultrament®

  Produkty marki Ultrament od ponad 25 lat dostępne są w sieciach DIY oferując drobnym wykonawcom i majsterkowiczom materiały do suchej zabudowy, napraw i renowacji dachów, hydroizolacje oraz środki do czyszczenia i pielęgnacji powierzchni. Więcej na stronie,

Wspieramy klientów
w każdym aspekcie

„Klienta traktujemy jak partnera budując z nim bliskie i długotrwałe relacje”.

Ten cytat Heinricha W. Muellera (* 1915 / † 2010) – założyciela firmy nadal stanowi jedną z naszych głównych zasad.

Zawsze dokładamy wszelkich starań, aby w pełni zrozumieć wyzwania i potrzeby naszych partnerów. Od początku do końca zapewniamy, wsparcie bazując na naszym doświadczeniu i wiedzy w celu dostarczenia optymalnych rozwiązań dostosowanych do indywidualnych potrzeb.

NIE ZOSTAWIAMY KLIENTÓW SAMYCH Z NASZYMI PRODUKTAMI

Czy to w biurze, czy na miejscu budowy -  jesteśmy wszędzie tam, gdzie nasi partnerzy nas potrzebują. Uważnie słuchamy i wcielamy się w rolę klienta, aby dokładnie zrozumieć jego potrzeby. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz ciągłym badaniom i rozwojowi wiemy, jak dotrzeć do źródła problemu, a następnie opracować takie rozwiązania, aby osiągnąć oczekiwany efekt.

 • Indywidualne doradztwo i kompleksowe wsparcie
 • Praktyczne rozwiązania oparte na wiedzy i wieloletnim doświadczeniu
 • Szkolenia teoretyczno-praktyczne z zastosowania naszych produktów
 • Opracowanie rozwiązań pod indywidualne potrzeby

EDUKACJA I SZKOLENIA

Sukces projektu w dużej mierze zależy od zdolności i know-how zaangażowanych w niego ludzi. Dlatego jednym z naszych głównych celów jest poprawa wiedzy o rynku, aspektach budowalnych, nowych rozwiązaniach i prawidłowej aplikacji naszych produktów poprzez organizację szkoleń krajowych i zagranicznych oraz aktywnego uczestnictwa w konferencjach i wydarzeniach promujących nowe trendy w chemii budowlanej. Dzięki temu nasi pracownicy oraz partnerzy mogą z powodzeniem wdrażać w praktyce rozwiązania teoretyczne.

 • Ciągły transfer know-how
 • Wydarzenia informacyjne, szkoleniowe i edukacyjne
 • Szkolenie i certyfikacja wykonawców
 • Współpraca z uniwersytetami i stowarzyszeniami

DIALOG Z RYNKIEM

Oprócz szkoleń dla klientów i wykonawców oraz uczestnictwa w konferencjach organizujemy również seminaria promujące wymianę doświadczeń ze specjalistami i wykonawcami z branży budowlanej. Dobrym tego przykładem jest MC Forum, w którym eksperci informują i omawiają ogólne zmiany i trendy na rynku budowlanym. Ta wymiana informacji pomaga zarówno naszym klientom, jak i nam, być na bieżąco z wiedzą, technologią oraz lepiej przygotować się na wyzwania jutra.

 • Forum MC i powiązane sympozja
 • Dialog ze specjalistami w sektorze budowlanym
 • Wymiana informacji z klientami i innymi interesariuszami

Zawsze o krok od obowiązujących standardów

Prace badawczo-rozwojowe związane z tworzeniem nowych produktów oraz systemów są jednym z powodów naszego sukcesu i jednocześnie wartością dodaną dla naszych klientów. Dokładamy wszelkich starań, aby zawsze być o krok przed obowiazującymi normami. W ostatnich latach opracowaliśmy kilka produktów, które wyznaczyły standardy w branży chemii budowlanej.

ZAANGAŻOWANIE W INNOWACJE

10% procent naszych pracowników pracuje w działach R&D prowadząc nieustannie prace badawczo-rozwojowe, które łączą wiedzę chemików i technologów z wiedzą i doświadczniem inżynierów oraz wykonawców bezpośrednio na placu budowy. Jesteśmy również stałym uczestnikiem krajowych i międzynarodowych projektów badawczych, współpracujemy z uniwersytetami i zewnętrznymi instytutami badań materiałów.

 • 10% pracowników zatrudnionych w działach R&D
 • Jedno z większych portofolio produktów chemii budowlanej na rynku
 • Nieustanny rozwój poprzez ciągły dialog z klientem

POMAGAMY USTALAĆ STANDARDY JUTRA

Na tej podstawie rozwijamy innowacyjne pomysły i rozwiązania dostosowane do specyficznych wymagań naszych partnerów i ich projektów. W ciągu ostatnich pięciu dekad opracowaliśmy szereg produktów i systemów, które stały się standardami przemysłowymi, oferując dodatkowe korzyści, takie jak wcześniej nieosiągalna wydajność, łatwiejsza aplikacja w trudnych warunkach pogodowych, ulepszone, efektywne gospodarowanie zasobami, a także większe bezpieczeństwo pracy.

GLOBALNY PRODUCENT

Domieszki, zaprawy, tynki, jastrychy, kleje, farby, masy uszczelniające, specjalne powłoki i wiele innych - produkujemy najwyższej jakości chemię budowlaną i materiały budowlane w ponad 20 zakładach produkcyjnych na całym świecie przy użyciu najnowocześniejszych technologii i know-how naszych pracowników. Jakość wyrobów i orientacja na klienta to także zasady naszych działań w produkcji.

 • Najnowocześniejsza produkcja PCE
 • Ponad 20 zakładów produkcyjnych na całym świecie
 • System zarządzania jakością / certyfikat ISO 9001
 • Bezpieczeństwo i higiena pracy

INNOWACJE

 • Expert Proof

  Produkty z rodziny Expert Proof - reaktywne systemy hydroizolacji nie zawierające bitumów i rozpuszczalników o wyjątkowych właściwościach technicznych. Zaletą produktów jest wysoka elastyczność, odporność na pękanie, szkodliwe promieniowanie UV, starzenie się i mróz oraz możliwość szybkiego postępu prac - po kilku godzinach są odporne na deszcz i obciążenia mechaniczne.

 • Technologia - DySC®

  Opracowaliśmy rewolucyjną technologię DySC®-dynamiczny system krystalizacji, który redukuje porowatość materiałów cementowych prawie do zera uzyskując w ten sposób materiały budowlane o wyjątkowej trwałości i nieprzepuszczalności.

 • Technolgia - PCE

  To nowa generacja domieszek do betonu i zapraw na bazie eterów polikarboksylowych (PCE). Ich produkcja odbywa się wg własnego opatentowanego procesu, który daje nam możliwość opracowania, testowania i wyprodukowania jeszcze bardziej niezależnych, szybszych i dopasowanych do indywidualnych potrzeb klienta wyrobów.

MC historia

Od lokalnej firmy działającej na rynku niemieckim po globalnego gracza zatrudniającego ponad 2500 pracowników. Krótka historia sukcesu MC-Bauchemie.

 • Lata 1960 i 1970
  POCZĄTEK

  Firma MC-Bauchemie postawła w 1961 roku w Essen, a jej założycielem był W. Müller (*1915/†2010). Dwa lata później w 1963 roku wybudował zakład produkcyjny w Bottrop, mieście sąsiadującym z Essen, produkujący dodatki i zaprawy do betonu. Firma rozwijała się dynamicznie i w latach 70-tych działała już na terenie całych Niemiec. Początek ekspansji firmy poza granice Niemiec ma miejsce w 1970 roku wraz z utworzeniem spółki we Francji. 

 • Lata 1980
  EKSPANSJA W EUROPIE I NA ŚWIECIE

  Po dołączeniu synów założyciela przedsiębiorstwa, dr. inż. Clausa-Michaela Müllera i dr. Bertrama Rüdigera Müllera (*1952/†2012) do Zarządu Spółki, MC-Bauchemie coraz dynamiczniej rozwija się w Europie. Począwszy od siostrzanej firmy w Irlandii, od połowy lat 80-tych powstaje szereg spółek-córek w całej Europie, a nawet jeszcze dalej. W styczniu 1985 roku MC zakłada pierwszą spółkę poza Europą w Nowym Bombaju w Indiach, by stamtąd dalej rozwijać się na rynkach azjatyckich.

 • Lata 1990
  PO UPADKU „ŻELAZNEJ KURTYNY“

  Po okresie przemian politycznych w Europie Wschodniej i zjednoczeniu Niemiec,  MC rozpoczyna w 1990 roku budowę sieci dystrybucyjnej we wschodniej części Niemiec, a w ciągu kolejnych lat dystrybucję i produkcję w krajach byłego bloku wschodniego m.in. w Polsce w roku 1993. Równocześnie rozwijana jest dalej działalność firmy w Europie Środkowej i Zachodniej.

 • Lata 2000
  DALSZY ROZWÓJ NA ARENIE MIĘDZYNARODOWEJ

  Na przełomie tysiąclecia dokonuje się dalszy rozwój firmy MC na arenie międzynarodowej: wraz z filią firmy w Brazylii stworzono własną bazę produkcyjną dla Ameryki Południowej, a na Tajwanie utworzono kolejną spółkę, która uczestniczyła w realizacji największego projektu w kraju, budowy linii kolei szybkobieżnych (High Speed Railway).

 • LATA 2010
  EKSPANSJA W AZJI, AFRYCE I AMERYCE POŁUDNIOWEJ

  W połowie 2012 r. firma MC powołuje własną spółkę w Gwinei, by wejść na rozwijający się rynek w Afryce Zachodniej. W krótkim czasie dołącza do grupy przedsiębiorstw MC kolejna firma z Ghany. Rozwój firmy kontynuowany jest również w Ameryce Południowej i Azji: w 2015 roku MC zakłada joint venture w Chile pod nazwą MC Bautek, a w 2017 roku wspólne przedsiębiorstwo MC-BIFI Construction Chemicals w Wietnamie.

OD 25 DO PONAD 2500 PRACOWNIKÓW

Dziś to rodzinne przedsiębiorstwo, które zaczynało w 1961 roku od 25 pracowników, zatrudnia przeszło 2500 osób w ponad 40 krajach. Pracownicy firmy MC służą swoją wiedzą i profesjonalnym doradztwem inwestrom, projektantom, wykonawcom oraz użytkownikom budowli na całym świecie – od Ameryki Południowej przez Europę, Bliski Wschód i Afrykę, po Azję Południowo-Wschodnią.

abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123