KIM JESTEŚMY?

MC-Bauchemie jest jednym z wiodących międzynarodowych producentów produktów i technologii chemii budowlanej, działającym od ponad 50 lat z sukcesem w przeszło 40 krajach na całym świecie. Niezależnie od tego, czy chodzi o sprzedaż, zarządzanie produktem, administrację, badania i rozwój czy produkcję - oferujemy szereg ciekawych miejsc pracy w dynamicznie rozwijającej się firmie.

Jesteś zainteresowany pracą u nas?

NASZE WARTOŚCI

 „Firma jest tak dobra, jak jej pracownicy”. To cytat założyciela naszej firmy Heinrich-W. Müller, którym kierujemy się zarządzaniu i rozwoju naszych pracowników. Nasi ludzie odpowiedzialnie podchodzą do swoich obowiazków dbając przy tym o wolność osobistą i ducha zespołu. Mają otwarte umysły, są kompetentni i zorientowani na klienta, zaangażowani w każdy projekt z najwyższą starannością, pomagając klientom w znalezieniu optymalnego rozwiązania zapewniającego im niezbędne bezpieczeństwo i wewnętrzny spokój. Jest to jeden z powodów, dla których MC działa z sukcesem od ponad 55-lat.

CO OFERUJEMY

Łączymy zalety rodzinnej firmy z zaletami globalnie działającej grupy oferując praktykantom, absolwentom i doświadczonym specjalistom bogate możliwości zdobycia wiedzy, rozwoju zawodowego i wyzwań połączonych z odpowiednim poziomem odpowiedzialności. Od samego początku kładziemy duży nacisk na edukację i szkolenia oraz zapewnienie wsparcia naszym pracownikom, dzięki systematycznym szkoleniom.

KOGO SZUKAMY

Pracownicy z wysokimi umiejętnościami zawodowymi i osobistymi oraz odpowiednią motywacją są zawsze mile widziani we wszystkich obszarach firmy – od produkcji, administrację przez badania i rozwój, zarządzanie, po obsługę klienta i sprzedaż. Solidna wiedza techniczna lub biznesowa jest bardzo ważna, ale o wiele ważniejsza jest dla nas osobowość ludzi. Jeśli jesteś towarzyski, potrafisz pracować z pasją, jesteś zorientowany na cele oraz czerpiesz radość z pracy z ludźmi również z różnych kultur i narodów to MC jest idealnym miejscem dla Ciebie. Wykorzystaj swoją szansę!

zobacz oferty pracy

PERSPEKTYWY I MOŻLIWOŚCI

Ścieżka kariery w MC jest tak indywidualna jak osobowości, które tutaj pracują. Oferujemy wiele wyzwań dopasowanych do indywidualnych cech pracowników i poziomu odpowiedzialności.

WEJŚCIE DO FIRMY MC

Niezależnie od tego, czy są to studenci, absolwenci czy profesjonaliści -  zawsze są mile widziani w naszej firmie ludzie pracujący z pasją i odpowiednią motywacją do tego co robią - czy to w dziedzinie badań i rozwoju, sprzedaży, zarządzania produktami, w administracji, w naszych magazynach czy na produkcji.

Jako firma rodzinna o międzynarodowym zasięgu oferujemy krótkie, bezpośrednie ścieżki decyzyjne i atrakcyjne możliwości rozwoju. Nie mamy ustalonych drabin kariery. Raczej do każdego pracownika należy zbudowanie własnych schodów na szczyt.

 

Chcesz zbudować własną drabinę kariery?

 • School leavers

  We are also very committed to providing initial training to school leavers. Throughout Germany, we are currently supporting a total of 45 apprentices, and therefore every year 15 young people receive a training contract in the business/administrative or commercial/technical area. During the course of their two or three-and-a-half year apprenticeship, these apprentices will get the chance to work in all the relevant departments within the company, as part of a team actively engaged in the day-to-day business of the enterprise. There is even the opportunity for a foreign posting to MC's offices abroad. Following the successful completion of their apprenticeship, ambitious, dedicated apprentices with good grades can continue to develop their careers at MC. There are many examples of former trainees who have forged their careers with the company.

 • International Trainees

  We offer graduates an international training program where they can get to know the MC's products and techniques, gain experience on the job site and in projects, and set up an internal and external network. Either we prepare you in 18 to 24 months for a responsible job in one of our national or regional organizations (International Traineeship). Or you are already firmly scheduled for a job in our international organization and will be intensively prepared in 12 months in Germany and / or another country for this future challenge (International Career Preparation).

 • Graduates

  Whether you have completed your studies as a civil engineer, chemist, mineralogist or econmist or you have already worked some years in your profession, we offer graduates and young professionals a lot of exciting jobs and opportunities to start at MC – from R&D, sales, marketing and product management to administration, warehousing and our production. After a systematic training programme at the beginning you will take on responsibility quickly and get opportunities to develop and work independently. You will be accompanied by experienced mentors.

 • Professionals

  If you have extensive experience in the construction industry as a construction engineer, sales representative, application technician or business development manager, you are just right at MC. We are always looking for quali ed and experienced people who are able to develop our business and to create success. We offer a lot of exciting and worthwile jobs and give you the opportunity to grow and develop with us.

DZIAŁY MC

Wszystkie nasze działania biznesowe opierają się na zasadach jakości i orientacji na klienta począwszy od zakładów produkcyjnych, poprzez laboratoria i magazyny na dziale logistyki i sprzedaży kończąc – wszędzie utrzymujemy te same wysokie standardy.

Naszym pracownikom, którzy są najważniejszymi filarami sukcesu firmy oferujemy wiele ekscytujących i wartościowych wyzwań oraz duże możliwości rozwoju.

 • Administracja

  Organizacja administracyjna MC obejmuje wiele działów i pełnionych przez nie funkcji. Dział Zakupów jest odpowiedzialny za zaopatrzenie w surowce i przedmioty niezbędne do procesu produkcyjnego. Dział Zasobów Ludzkich troszczy się o nowych pracowników i ciągły rozwój obecnych. Finanse i Księgowość systematycznie rejestrują, monitorują i raportują dane finansowe oraz dane dotyczące przepływu towarów i usług jako podstawy planowania i kontroli w firmie. Dział Marketingu i Komunikacji odpowiada nie tylko za promocję produktów, ale także za informowanie pracowników i zewnętrznych interesariuszy o działaniach firmy, natomiast Dział Sprzedaży dba o relacje z klientem i sprzedaż wyrobów MC tam gdzie są one potrzebne.

 • Zarządzanie i rozwój biznesu

  Zarządzanie i rozwój odgrywa ważną rolę w międzynarodowej firmie, takiej jak MC. Nasi Menedżerowie ds. Rozwoju Biznesu zapewniają sprawną komunikację między oddziałami firmy w centrali w Niemczech i krajami, za które są odpowiedzialni. Ponadto wspierają menedżerów zagranicznych i menedżerów krajowych w rozszerzaniu działalności, wchodzeniu na nowe rynki i optymalnym wykorzystaniu istniejących potencjałów rynkowych.

 • Logistyka

  Nasi pracownicy z logistyki pracują na styku produkcji i sprzedaży z jednej strony, a naszymi klientami z drugiej strony, zapewniając optymalne planowanie, magazynowanie i transportu towarów. Każdego dnia dokładają wszelkich starań, aby nasi klienci otrzymywali złożone zamówiona na zasadzie just-in-time, mając na uwadze ich niezawodną obsługą i terminową dostawę.

 • Globalne zarządzanie produktem

  Zespół Globalnych Product Managerów jest łącznikiem między działami R&D, zarządzania i rozwoju biznesu, sprzedaży oraz obszarami eksperckimi. Osoby te odpowiedzialne są za określone grupy produktów, rozwój nowych i działania sprzedażowo-marketingowe dostosowanych do profilu klienta i rynku. Pomagają również naszym międzynarodowym działom sprzedaży w rozwiązywaniu problemów technicznych oraz organizowaniu praktycznych szkoleń produktowych.

 • Obszary eksperckie

  Nasi pracownicy w dziedzinie wiedzy specjalistycznej są odpowiedzialni za zestawianie i łączenie całego know-how MC w konkretne technologie, gwarantując przy tym ich pełną skuteczność działania. Dzielą się tą wiedzą w całej organizacji ściśle współpracując z Global Product Managerami, Managerami ds. Rozwoju i biznesu, Managerami Regionalnymi wykonując szereg analiz w celu znalezienia nowego potencjału rynku, wdrożenia odpowiednich strategii produktowych, sprzedażowych, promocyjno-marketingowych oraz szkoleń.

 • Sprzedaż

  Sprzedaż ma kluczowe znaczenie dla MC-Bauchemie – nasze siły sprzedaży są odpowiedzialne za bezpośredni kontakt z klientami, utrzymywanie odpowiednich relacji oraz sprzedaż i dystrybucję produktów. Dodatkowo, dzięki ciągłym szkoleniom nasz personel handlowy dysponuje bogatą wiedzą teoretyczną i praktyczną z zakresu różnych systemów produktów i ich prawidłowej aplikacji, tak aby zaoferować rozwiązania spełniające potrzeby, nawet najbardziej wymagających klientów. W ich gestii leży odpowiednie zarządzanie i własne inicjatywy dotyczące rozwoju terytoriów, pielęgnowaniu kontaktów z klientami oraz ciągłym poszukiwaniu i pozyskiwaniu nowych odbiorców. W codziennej pracy mają mocne wsparcie przez wewnętrzny dział sprzedaży, technologów, techników zastosowań i product managerów.

 • Badania i rozwój

  Naszą motywacją jest rozwiązywanie problemów dziś i opracowywanie standardów jutra, tak aby zawsze być o krok przed obowiązującymi normami i standardowymi rozwiązaniami. W naszym dziale badawczo-rozwojowym opracowujemy nowe produkty i systemy, które są integralną częścią naszej kultury organizacyjnej i przyczyniają się do sukcesu firmy. Ponad 10% naszych pracowników zatrudnionych jest w dziale badawczo-rozwojowym - chemicy, technolodzy, którzy łączą swoją wiedzę bezpośrednio z wiedzą inżynierów budowlanych, doradców technicznych, product managerów oraz wykonawców na całym świecie. Z tej owocnej współpracy powstają pomysły i innowacyjne rozwiązania dostosowane do specyficznych wymagań naszych partnerów i ich projektów. W ciągu ostatnich pięciu dekad opracowaliśmy szereg produktów, które stały się standardami przemysłowymi, z czego jesteśmy bardzo dumni.

 • Produkcja

  Obecnie posiadamy ponad 20 zakładów produkcyjnych na całym świecie od Brazylii, Niemiec, Polski, Rosji, Indii i Gwinei po Wietnam, gdzie opracowujemy i produkujemy domieszki, zaprawy, tynki, produkty do jastrychów, kleje, powłoki, hydroizolacje, masy uszczelniające czy specjalne powłoki. Wszystkie nasze produkty powstają z wyselekcjonowanych surowców przy użyciu najnowocześniejszych technologii i wiedzy naszych pracowników.

PRACA W MC

Swoboda działania, odpowiedzialność, praca zespołowa i  ciągły rozwój - to doceniają w MC nasi pracownicy, którzy odwdzięczają się zaangażowaniem, lojalnością i długoletnim stażem pracy.

Doświadczenia pracowników

person

„Od ponad 20 lat pracuję w MC w sprzedaży gdzie zawsze dokładam wszelkich starań, aby oferować klientom wysokiej jakości rozwiązania wraz z wysoką jakością obsługi przy jednoczesnym dalszym rozwoju zawodowym”.

Luzian Haida, Przedstawiciel Handlowy

person

„Cały czas czerpię radość z pracy w MC. Odkąd 11 lat temu dołączyłam do zespołu doceniam otwartą komunikację, zmotywowanych ludzi i wyjątkową współpracę, z którą spotykam się na codzień”.

Dr. Jana Schütten, Global Product Manager

person

Od początku mojej kariery w MC miałam poczucie przynależności. Lubię pracować w firmie, która oferuje ekcytujące wyzwania i daje możliwość rozwoju osobistego.

Maria L. Perez, Business Development Manager

person

Praca w obszarze zarządzania produktem od prac laboratoryjnych, przez wdrażanie własnych pomysłów, udoskonaleń rozwiązań, po sprzedaż i zastosowanie na placu budowy to niezwykle cenne doświadczenie zbierane pracując w MC.

Uwe Strauch, Application Engineer

Rozwój pracowników

"Przedsiębiorstwo jest tylko tak dobre jak jego ludzie" - ten cytat założyciela naszej firmy, Heinricha W. Müllera, pozostaje jedną z naszych zasad przewodnich w naszym podejściu do kształcenia pracowników i znajduje swoje odzwierciedlenie w szczególności w działaniach związanych z kształceniem zawodowym, edukacją i CPD (continuous professional development). Nasz program jest znany na całym świecie i jest wyjątkowy w swoim składzie. Pracownikom oferujemy systematyczne szkolenia i indywidualny rozwój dostosowany do ich talentów, pragnień i oczywiście do poziomu ich zaangażowania. Nasze pakiety praktyk, szkoleń i kształcenia tworzą kompetencje i motywację w jednym, przynosząc korzyści nie tylko pracownikom, ale także i przede wszystkim klientom. Jest to główny element sukcesu.

 

SZKOLENIA PODSTAWOWE

Nowi pracownicy są nie tylko indywidualnie zapoznawani z otoczeniem i obowiązkami, ale również biorą udział w kursach od podstawowego do zaawansowanego zapewniających im niezbędną wiedzę teoretyczną i praktyczną na temat naszych technologii i procesów. Oprócz wiedzy produktowej zdobywają wiedzę zwiazaną z biznesem, rynkiem i sprzedażą. W ten sposób dbamy, aby nasi pracownicy byli odpowiednio przygotowani do zakresu swoich zadań i obowiązków.

Szkolenia otwarte dla naszych pracowników działających na całym świecie odbywają się kilka razy w roku w języku niemieckim i angielskim.

DALSZY ROZWÓJ

Nawet po dołączeniu do firmy bacznie obserwujemy naszych pracowników. Oferując dalsze szkolenia i możliwości doskonalenia zawodowego, pomagamy osiągać im sukces i utrzymać karierę na właściwych torach. Zapewniamy wiele kursów w naszych centrach szkoleniowych prowadzonych przez doświadczych ekspertów z wewnątrz organizacji, jak i zewnętrznych specjalistów.

Również dajemy możliwość naszym pracownikom uczestnictwa w kursach językowych, aby jeszcze lepiej przygotować się do pracy w międzynarodowym środowisku.

 

SZKOLENIE W ZAKRESIE ZARZĄDZANIA

Nasi managerowie zarządzający ponoszą ogromną odpowiedzialność za sukces i dalszy wzrost firmy, a także prawidłowy rozwój i motywację naszych pracowników. Dlatego również stawiamy na ich szkolenie podnoszące kompetencje z zakresu zarządzania, strategii biznesowych, motywacji itp. Organizujemy dla nich także wewnętrzne seminaria zarządzania, aby zapewnić, że nasze wartości korporacyjne dotyczące współpracy i przywództwa są właściwie wdrażane i przestrzegane.

 

Od wielu lat wspieramy również naszych młodszych menedżerów poprzez modułowy program szkoleniowy, który przygotowuje ich do przyszłych zadań związanych z zarządzaniem.

Kontakt

Jeśli masz jakieś pytania lub chcesz aplikować do naszej firmy, skontaktuj się z nami przez poniższy formularz.

Wyślij

Oferty pracy

Pracownicy z doświadczeniami zawodowymi oraz odpowiednią motywacją są zawsze mile widziani we wszystkich obszarach naszej firmy – od produkcji, administracji, przez badania i rozwój, zarządzanie, po obsługę klienta i sprzedaż. Jeśli nie znalazłeś lub nieznalazłaś interesujacych ofert pracy dostosowanych do Twoich zainteresowań umiejętności lub doświadczenia, prześlij nam swoje zgłoszenie, a my sprawdzimy nasze wewnętrzne potrzeby. Czekamy na Twoją aplikację, być może uda się spotkać i bliżej poznać.

CHCESZ DO NAS DOŁĄCZYĆ?

Stawiamy na ludzi z doświadczeniem, ale również z odpowiednią motywacją i otwartym umysłem na wiedzę we wszystkich obszarach naszej działalności.

Zobacz oferty pracy
abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123