Nowy dyrektor techniczny TBM

01.02.2019

W dniu 1 stycznia 2019 roku Lars Langmaack (49) dołączył do MC-Bauchemie jako Dyrektor Techniczny TBM w jednostce Tunnelling Systems firmy. Na tym stanowisku jest on odpowiedzialny za rozwój produktów i systemów, jak również za świadczenie kompleksowych usług doradztwa technicznego dla firm budowlanych i klientów na całym świecie.

 

Po ukończeniu studiów w zakresie inżynierii chemicznej na Uniwersytecie Naukowo-Technicznym w Dortmundzie rozpoczął swoją karierę zawodową w zakresie budowy tuneli w międzynarodowym przedsiębiorstwie francuskim, które odpowiada za jego rozwój i techniczną sprzedaż akceleratorów bezalkalicznych i dodatków do maszyn do drążenia tuneli. Następnie przez 14 lat pracował w niemieckim przedsiębiorstwie chemicznym, a jako kierownik techniczny TBM był odpowiedzialny za ogólnoświatowe zarządzanie techniczne dodatkami uszlachetniającymi TBM. W ciągu ostatnich pięciu lat pracował jako kierownik działu TBM w innej firmie specjalizującej się w aplikacjach do budowy tuneli.
"Chcemy dalej rozwijać dobrą pozycję MC-Bauchemie na rynku i uczynić ją jednym z wiodących dostawców chemii budowlanej do mechanicznego drążenia tuneli", mówi Lars Langmaack, nowy dyrektor techniczny MC-Bauchemie TBM. Ma to zostać osiągnięte poprzez innowacje produktowe i dalszy rozwój istniejącego portfolio produktów - w połączeniu z dalszym poszerzaniem usług, szczególnie w zakresie kompetentnego i kompleksowego doradztwa technicznego oraz wsparcia na miejscu.
"Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu inżynierskiemu w budowie tuneli, Lars Langmaack ma idealne kwalifikacje do dalszego rozszerzania naszej działalności w tym zakresie, która została połączona w ramach naszej jednostki biznesowej Systemy Tunelowe i pola kompetencji o tej samej nazwie", mówi dr Claus-M. Müller, partner zarządzający MC-Bauchemie.
Usługi doradcze, systemy produktowe i wsparcie firmy MC są obecnie bardzo potrzebne w wielu dużych projektach budowy tuneli w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Azji. Poprzez swoją jednostkę biznesową Systemy Tunelowe firma MC oferuje rozwiązania indywidualnie dopasowane do pokrewnych zastosowań, w tym do wytaczania i renowacji tuneli, uzdatniania gruntu, produkcji segmentów tuneli (rur) i torkretowania, a także stabilizacji skał, hydroizolacji, uszczelniania powierzchni i szczelin oraz napraw pęknięć i ubytków.

 

On 1 January 2019, Lars Langmaack (Dipl. Ing., 49) joined MC-Bauchemie as Technical Director TBM within the company’s Tunnelling Systems business unit.
On 1 January 2019, Lars Langmaack (Dipl. Ing., 49) joined MC-Bauchemie as Technical Director TBM within the company’s Tunnelling Systems business unit.
© MC-Bauchemie 2024
abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123