Przedstawiamy nową domieszkę hydrofobizującą firmy MC - Murasan Hydrotech 883

28.04.2021

Firma MC-Bauchemie wprowadziła na rynek środek hydrofobizujący  do produkcji wyrobów betonowych, wytwarzanych z betonu o konsystencji wilgotnej lub betonu ciekłego który zabezpiecza galanterię betonową przed wnikaniem wody i w ten sposób ogranicza jej uszkodzenia oraz minimalizuje wykwity.

 

Podczas twardnienia betonu woda, która nie zostanie wykorzystana do hydratacji cementu, zostaje „zwrócona”. W wyniku tego procesu tworzy się sieć połączonych ze sobą porów i kapilar, które pod wpływem działania sił kapilarnych podciągają wodę do betonu (podobna zasada jak w przypadku gąbki) a to w połączeniu z zamarzaniem powoduje jego uszkodzenia, ponieważ woda zamarzając zwiększa swoją objętość o około 9%. Wynikające z tego procesu ciśnienie może prowadzić do uszkodzeń mechanicznych, takich jak odpryskiwanie i powstawanie drobnych pęknięć, co dodatkowo przyspiesza degradację betonu. Poza tym woda może przenosić różne agresywne substancje chemiczne, co ma negatywny wpływ na strukturę betonu, ponadto w wyniku dyfuzji dochodzi do powstania wykwitów na powierzchni elementów betonowych.

 

Stosując nowy środek hydrofobizujący firmy MC, Murasan Hydrotech 883, producenci wyrobów betonowych mogą uniknąć takiego ryzyka. Murasan Hydrotech 883 to produkt na bazie silanu, dostosowany do wymagań przemysłu wyrobów betonowych, a w szczególności do produkcji wysokiej jakości wibroprasowanych wyrobów betonowych, takich jak kostka brukowa, krawężniki, płyty chodnikowe, korytka ściekowe itp. Murasan Hydrotech 883 zmniejsza ryzyko uszkodzeń, będących wynikiem przenikania wody do betonu i zwiększą jego odporność na mróz i sole odladzające.

Środek ten należy dozować do mieszanki razem z wodą zarobową lub po jej dodaniu. Zastosowanie domieszki hydrofobowej Murasan Hydrotech 883 pozytywnie wpływa również na aspekt wizualny, ponieważ minimalizuje ryzyko powstawania wykwitów, poprawia równomierność wybarwienia oraz fakturę powierzchni wyrobów betonowych.

 

 

Murasan Hydrotech 883 ensures a reliable and visible reduc-tion in water penetration depth compared to non-hydrophobic concrete goods.
Murasan Hydrotech 883 ensures a reliable and visible reduc-tion in water penetration depth compared to non-hydrophobic concrete goods.
© MC-Bauchemie 2024
abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123