Firma mleczarska decyduje się na powłoki higieniczne MC

Wysokie Mazowieckie - Polska

Wyjątkowa higiena dzięki Emcephob LE

Zaplanowana do oddania do użytku w tym roku, ze zdolnością przetwórczą do 2,5 mln litrów mleka i 1,5 mln litrów serwatki, Mlekovita II będzie największym tego typu zakładem w Europie Środkowej i Wschodniej. Jest to prestiżowy projekt, w którym obowiązują najwyższe standardy higieniczne i dla którego na materiały użyte do budowy nałożono specjalne wymagania obejmujące szeroki zakres aspektów. Wymagania dotyczące obszarów produkcyjnych były szczególnie surowe, co skłoniło kierownictwo projektu do określenia dla ścian i sufitów łatwej w aplikacji i łatwej w czyszczeniu powłoki ochronnej powierzchni o potwierdzonych właściwościach higienicznych. Wyścig wygrał ostatecznie Emcephob LE, wysokowydajna powłoka MC. Porowatości, otwory i inne nierówności podłoża oraz elementów żelbetowych zostały wyrównane za pomocą masy szpachlowej MC-Powertop F Fine.
Wyjątkowo elastyczna - wyjątkowo bezpieczna

Emcephob LE (Low Emission) spełnił wszystkie określone wymagania. Ten wysokowydajny system powłok hydrofobowych nadaje się uniwersalnie zarówno na podłoża mineralne, takie jak standardowy beton, beton zbrojony i tynk, jak i na polimeryzowane tynki wewnętrzne, a także na wiele innych materiałów podłożowych. Oferuje on kombinację wyjątkowych właściwości technicznych: Dzięki nowej technologii środka wiążącego zapewnia wyjątkowo gładką i zamkniętą strukturę powierzchni, która jest odporna na zabrudzenia, promieniowanie UV, zadrapania, ścieranie, wodoodporna i nieprzepuszczająca wody, a jednocześnie otwarta na dyfuzję pary wodnej.
Emcephob LE został przetestowany zgodnie ze specyfikacjami niemieckiej Komisji ds. Oceny Produktów Budowlanych (AgBB) i uznany za bezpieczny dla zdrowia. Oznacza to, że może być stosowany bez ograniczeń do zastosowań wewnętrznych. Zakład Higieny Zagłębia Ruhry potwierdził również, że system produktów nadaje się do pośredniego kontaktu z żywnością. Test odporności środka dezynfekcyjnego przeprowadzony przez TÜV SÜD (Niemiecka Dyrekcja Techniczna) potwierdza jego doskonałą zdolność do czyszczenia. Wysokiej jakości materiał do ochrony powierzchni jest więc idealnym rozwiązaniem dla przemysłu spożywczego - podobnie jak dla szpitali, gabinetów lekarskich, szkół i wielu innych.

Flagowy projekt Mlekovita II: Ściany i sufity tej ultranowoczesnej fabryki mleka w proszku są chronione wysokowydajną powłoką Emcephob LE.
Flagowy projekt Mlekovita II: Ściany i sufity tej ultranowoczesnej fabryki mleka w proszku są chronione wysokowydajną powłoką Emcephob LE.
© MC-Bauchemie 2017


Zakończone na czas pomimo niekorzystnych okoliczności

Pomimo dużej presji czasowej ze strony inwestora i wynikającej z niej, czasami trudnej koordynacji branż, nie wspominając już o niesprzyjających warunkach pogodowych, począwszy od wysokich temperatur w lecie, a skończywszy na mroźnościach jesienią, cała powierzchnia ścian i sufitów o powierzchni 35.000 m² została ostatecznie pokryta Emcephob LE w wyznaczonym terminie. A sukces rodzi sukces, przy czym inny projekt o podobnej skali jest już w trakcie realizacji.

  • Imię

    Firma mleczarska decyduje się na powłoki higieniczne MC

  • Kraj

    Wysokie Mazowieckie - Polska, 2020

  • Kategorie

    Ochrona powierzchni

abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123