Najlepsze osiągi w Samorynie

Šamorín - Słowacja

W słowackim mieście Samorín, w południowo-zachodniej części stolicy, Bratysławie, został zbudowany wielofunkcyjny kompleks sportowo-rekreacyjny w formie kuli x-bionic®, zaprojektowany jako raj nie tylko dla profesjonalnych sportowców, ale także dla ambitnych amatorów i entuzjastów zdrowia i fitness. Najwyższe osiągi w dziedzinie hydroizolacji strukturalnych osiągnięto również dzięki zastosowaniu grubej bitumicznej powłoki Nafuflex Profi Tech 2 firmy MC, modyfikowanej polimerami.
Wyjątkowy obiekt sportowy

Ten ambitny projekt był wynikiem wspólnej wizji, którą stworzyli wpływowy słowacki inwestor Mario Hoffmann i prof. dr Bodo Lambertz, założyciel X-Bionic, marki o międzynarodowej renomie w zakresie innowacyjnej profesjonalnej odzieży sportowej. Położona w centrum Europy, w pobliżu międzynarodowych lotnisk w Bratysławie i Wiedniu, kula x-bionic® jest całkowicie wyjątkowym miejscem i kurortem.
Oferuje profesjonalne obiekty dla 27 dyscyplin olimpijskich na łącznej powierzchni ponad 1 miliona metrów kwadratowych, a od 2016 roku jest oficjalnym olimpijskim centrum szkoleniowym dla Republiki Słowacji. Ogromny kompleks obejmuje baseny kryte i odkryte, centrum jeździeckie, nowoczesny tor i stadion boiskowy, pierwszorzędne zaplecze hotelowe i konferencyjne, a także restauracje, bary, salony i miejsca wypoczynku.

Widok gotowej Aqua Areny z kuli x-bionic®: Również tutaj wszystkie budynki zostały uszczelnione za pomocą Nafuflex Profi Tech 2.
Widok gotowej Aqua Areny z kuli x-bionic®: Również tutaj wszystkie budynki zostały uszczelnione za pomocą Nafuflex Profi Tech 2.
© MC-Bauchemie 2017


Sprawdzony zawodowiec w dziedzinie hydroizolacji strukturalnej

W celu uszczelnienia różnych budynków i budowli, generalny wykonawca, firma Ingsteel spol. s.r.o., zdecydowała się na Nafuflex Profi Tech 2 firmy MC z asortymentu produktów, który już cieszy się doskonałą renomą w oparciu o liczne referencje w Republice Słowacji i poza nią. Głównym zadaniem była hydroizolacja Aqua Areny - powierzchni około 8.000 metrów kwadratowych - w której Nafuflex Profi Tech 2 okazał się silnym wykonawcą. Dwuskładnikowa, modyfikowana polimerami, gruba powłoka bitumiczna idealnie nadaje się do hydroizolacji powierzchni pionowych, poziomych i pochyłych pod powłokami ochronnymi zgodnie z normą DIN 18195. Jest ona bardzo elastyczna i mostkująca rysy, a dzięki konsystencji natryskowej może być również nakładana bez dostępu powietrza. Zapewnia to nie tylko szybką, bezproblemową aplikację, ale także wysoką wydajność na jednostkę powierzchni. Składnik proszkowy zapewnia szybkie schnięcie nałożonej powłoki grubowarstwowej, a bezrozpuszczalnikowa formuła sprawia, że Nafuflex Profi Tech 2 jest szczególnie przyjazny dla środowiska. W ciągu około trzech i pół roku specjaliści od aplikacji ze spółki NSM s.r.o. przeszli z Aqua Areny do wszystkich pozostałych obiektów kompleksu sportowego, włącznie z hotelem i biogazownią. Od tego czasu Nafuflex Profi Tech 2 zachował szczelność i suchość budynków o ogromnej kuli x-bionic® , co jest mocnym dowodem na wysoką wydajność systemów hydroizolacyjnych MC.

abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123