Nowy stadion narodowy w Bratysławie

Bratysława - Słowacja

Stadion Tehelnépole, co w przybliżeniu oznacza "Ceglany Stadion", został zaprojektowany jako obiekt piłkarski, który odpowiada najwyższej, możliwej kategorii stadionów UEFA 4, co czyni go odpowiednim do rozgrywania meczów międzynarodowych, a także meczów Ligi Europejskiej i Mistrzów. Obecnie jest on budowany kosztem około 75 milionów euro w tym samym miejscu co stary stadion, który został wyburzony w 2013 roku. Klientami są państwo słowackie oraz lokalny klub piłkarski Slovan Bratislava, który w przyszłości będzie rozegrywał swoje mecze na Stadionie Narodowym.
Konstrukcja wykonana z prefabrykowanych elementów

Ponieważ prace przygotowawcze na budowie ruszyły już w 2016 roku, produkcja prefabrykatów stadionu rozpoczęła się w 2017 roku. Nowy obiekt wykonany jest w całości z prefabrykatów betonowych, z których prawie wszystkie są jednorazowe. Specyfikacje klienta są dostosowane nie tylko do jakości funkcjonalnej, ale także do zapewnienia najwyższej estetyki powierzchni betonowych. Słowacka spółka zależna STRABAG SE z siedzibą w Bratysławie wygrała przetarg na produkcję prefabrykatów i skonsultowała się z technologami betonu MC przy opracowywaniu receptur.

Uzyskanie właściwej mieszanki

Zawarty w betonie MC-PowerFlow 3130 jest wysokowydajnym superplastyfikatorem opartym na najnowszej technologii polimerów MC. Dzięki przyspieszonej adsorpcji na środkach wiążących, jego efekt upłynnienia ustaje już po krótkim czasie mieszania. MC-PowerFlow 3130 nie zawiera składników sprzyjających korozji, umożliwia ponadprzeciętną oszczędność wody i sprzyja wczesnemu rozwojowi wytrzymałości, umożliwiając szybkie uzyskanie powierzchni o wysokiej gęstości i jakości.

Nowy stadion narodowy na Słowacji składa się w całości z prefabrykowanych elementów betonowych, wyprodukowanych z wysokowydajnych superplastyfikatorów i środków antyadhezyjnych firmy MC.
Nowy stadion narodowy na Słowacji składa się w całości z prefabrykowanych elementów betonowych, wyprodukowanych z wysokowydajnych superplastyfikatorów i środków antyadhezyjnych firmy MC.
© MC-Bauchemie 2024


Dzięki tym zaletom MC-PowerFlow 3130 doskonale nadaje się do produkcji powierzchni betonowych nieosłoniętych oraz wysokowydajnych, wysokorezystancyjnych i wysokowytrzymałych betonów. Jednak to właśnie w produkcji prefabrykatów jest to, co naprawdę się z nim wiąże.
Doskonałe powierzchnie

Wyjątkowe rezultaty uzyskano dzięki interakcji MC-PowerFlow 3130 ze środkiem antyadhezyjnym Ortolan Premium 702, który został opracowany specjalnie do produkcji wysokiej jakości betonów licowych i fair-faced klasy SB 3 i SB 4. Ortolan Premium 702 może być stosowany na gładkich, niechłonnych deskowaniach i szalunkach podgrzewanych do temperatury 80 °C. Jest łatwy do rozpylania i tworzy cienką warstwę na powierzchni. Chroni również i pomaga w konserwacji deskowań stalowych. Dzięki doskonałemu efektowi uwalniania Ortolan Premium 702 redukuje pory i ubytki, pozostawiając powierzchnię o wyjątkowej jakości.
Na placu budowy stosowane są również kosmetyki betonowe MC. Gwarantuje to szybkie i skuteczne usunięcie wszelkich drobnych usterek powstałych podczas transportu lub montażu. Celem jest stworzenie atrakcyjnego ogólnego efektu wizualnego, który w równym stopniu zachwyci zarówno klientów jak i przyszłych widzów.

abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123