Renowacja kanałów ściekowych w Jersey

Jersey - Wielka Brytania

Wyspa Jersey jest największą i najbardziej zaludnioną z Wysp Normandzkich. Uzależniona od brytyjskiej korony, leży w zatoce St. Malo, znanej z ogromnego zasięgu pływów od 12 do 13 metrów. Wpływ wody morskiej na przybrzeżny system kanalizacyjny był zawsze znaczący, przy czym w przeszłości wielokrotnie dochodziło do infiltracji i eksfiltracji ścieków.
Od 10 lat firma Drainway Services Ltd. jest odpowiedzialna za bieżącą konserwację sieci kanalizacyjnej i zapobieganie uszkodzeniom jej elementów. Ostatnio, w kwietniu 2018 roku, kilkaset metrów kanalizacji w obszarze promenady małego miasta Gorey na wschodnim wybrzeżu Jersey zostało zrekultywowanych za pomocą Konudur Homeliner i Konudur 170 TL-NV, termoaktywnej żywicy epoksydowej MC.
Bezwykopowa renowacja kanałów za pomocą systemu Konudur

Konudur Homeliner oferuje idealne rozwiązanie do bezwykopowej renowacji kanałów. System składa się z elastycznego węża (=liner) wykonanego z odpornych na korozję włókien syntetycznych i/lub szklanych, zaimpregnowanego żywicami reakcyjnymi i wprowadzonego przez wał lub otwór w kanale, który ma być remontowany.

Bezwykopowa renowacja kanalizacji z systemem Konudur na wyspie Jersey
Bezwykopowa renowacja kanalizacji z systemem Konudur na wyspie Jersey
© MC-Bauchemie 2018


Firma Drainway Services Ltd. wybrała Konudur 170 TL-NV, dwuskładnikową żywicę epoksydową o niskiej lepkości do impregnacji i wypełniania wykładzin DN 375, ponieważ ten produkt MC oferuje sprawdzone korzyści w postaci szybkiego, bezkurczowego utwardzania i utwardzania w połączeniu z długą żywotnością w doniczce. Przekonuje on również wysoką wytrzymałością i może być stosowany na suchych i wilgotnych podłożach mineralnych lub metalowych. W tej ostatniej kampanii naprawa kilkuset metrów kanalizacji trwała zaledwie dwa tygodnie. Działania rehabilitacyjne w Jersey poprawiają nie tylko wydajność systemu kanalizacyjnego, ale również jakość wody morskiej dla kąpiących się.

abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123