Wytrzymała podłoga przemysłowa

Orastie - Rumunia

Podłoga hali w części magazynowo-dystrybucyjnej była w przeszłości narażona na duże zużycie, w szczególności w wyniku przerw w pracy wózków widłowych. Dlatego też Orastie Philips potrzebował długotrwałego, elastycznego rozwiązania naprawczego - i to takiego, które można było szybko wdrożyć.
Dlatego też posiadał on wiele powierzchni testowych przygotowanych przez różnych dostawców. Aplikator KASE PROFESSIONAL położył powierzchnię próbną przy użyciu systemu posadzek przemysłowych firmy MC i to właśnie ta powierzchnia ostatecznie wyszła na wierzch w porównaniu z próbkami powłok pochodzących od innych dostawców. Mimo, że system MC-DUR nie był najtańszy, okazał się on lepszy pod względem technicznym i jakościowym i został zastosowany do renowacji posadzki, zajmując łączną powierzchnię 8.000 metrów kwadratowych.
Tworzenie się powłoki posadzkowej - szybko i niezawodnie

Szczególne wyzwanie narzucone przez Philips Orastie wynikało z konieczności zminimalizowania przestojów w produkcji. Cały projekt został zatem podzielony na cztery fazy, realizowane przez KASE PROFESSIONAL w okresie od 25 czerwca do 30 grudnia 2015 r. w systemie zmianowym do 16 godzin na sesję. W celu przyśpieszenia procesu naprawy posadzki, po fazie przygotowania podłoża, zastosowano szybki podkład MC-DUR. Dzięki możliwości szybkiego wiązania - nawet w niskich temperaturach do 2°C - podłoże można pokryć powłoką już po 12 godzinach od aplikacji.

Philips Orastie SRL
Philips Orastie SRL
© MC-Bauchemie - 2017


Po primerze zastosowano wypełniacz rysowo-dmuchawkowy składający się z mieszaniny niskolepkiej, wysokoelastycznej żywicy epoksydowej MC-DUR 1390 VK i piasku kwarcowego. Następnie na posadzkę nałożono odporną powłokę z żywicy epoksydowej MC-DUR 1212 VB, która stanowi przekonujące połączenie wysokich wartości antyścieralności i dobrej odporności chemicznej. Takie właściwości sprawiają, że MC-DUR 1212 VB jest idealną powłoką do przemysłowych obiektów magazynowych i produkcyjnych. Aby zapewnić atrakcyjny wygląd tej szarej powłoki MC, zastosowano w niej dekoracyjne wióry M3.
Następnie posadzka została wykończona przezroczystą, matową powłoką w postaci MC-DUR 2095 M, specjalnego uszczelniacza poliuretanowego, który wykazuje bardzo dobrą przyczepność w połączeniu z wysoką twardością powierzchni. Otwarty na dyfuzję uszczelniacz oferuje doskonałą zdolność czyszczącą i w przyszłości znacznie obniży koszty czyszczenia posadzek halowych. System MC-DUR nie tylko spełnił wymagania klienta Philips Orastie, ale także pod każdym względem spełnił wysokie wymagania i rygorystyczne wytyczne koncernu macierzystego.

abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123