Artystyczny beton w Reykjaviku

Rejkiawik - Islandia

Kompleks mieszkaniowo-handlowy przy Tryggvagata 13 znajduje się w centrum znanej dzielnicy portowej Reykjaviku, w pobliżu sali koncertowej Harpa. Architekt Hildigunnur Haralssdottir został poproszony przez klienta Thorira Gunnarsona i kierownika projektu Kristjána Guðmundssona do zaprojektowania fasady w częściowo kolorowym betonie licowym - jest to nowość nie tylko dla Reykjaviku, ale dla całej Islandii.
Z reguły dostępny lokalnie surowiec nie gwarantuje wystarczającej jakości betonu dla betonu licowego. Wybrana jako dostawca betonu, lokalna firma Steypustödin zdecydowała się na bezpieczną grę. Nie tylko sprowadziła ona norweski piasek granitowy w celu ulepszenia betonu, ale także użyła produktów MC do prac kosmetycznych związanych z betonem i poleciała w niemieckim aplikatorze, aby zapewnić, że zostało to wykonane z najwyższym profesjonalizmem.
Wśród szerokiej gamy produktów MC zastosowano wypełniacz Emcefix F Spachtel Lang i Emcefix Spachtel Extra Fein w różnych kolorach, podkład polimerowy Murafan 39, uniwersalny wypełniacz Nafuquick Uni, uszczelniacz Repacryl oraz powłoki wykończeniowe MC-Color Proof pure i MC-Color Proof vision. W sumie wykonano 1.000 m² zewnętrznego betonu licowego i ok. 400 m² wewnętrznych powierzchni betonowych.
Rzeźby wykonane przez znanego islandzkiego artystę zostały włączone do kompleksu i poddane obróbce MC-Color, przy czym rzeźbiarz był pod największym wrażeniem ich skutecznej ochrony. Od momentu powstania budynek stał się głośnym tematem w całej Islandii, co znacznie zwiększyło popularność betonu architektonicznego w kraju.

Nowy kompleks mieszkalno-handlowy w reykjawickiej dzielnicy portowej jest prawdziwie wizualnym pierwowzorem.
Nowy kompleks mieszkalno-handlowy w reykjawickiej dzielnicy portowej jest prawdziwie wizualnym pierwowzorem.
© MC-Bauchemie 2024
abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123