Hydroizolacja strukturalna Kliniki Serca w Duisburgu

Duisburg - Niemcy

Znana organizacja klinik sercowych "Herzzentrum" ma obecnie nowy budynek w Duisburgu. Latem 2018 roku, około rok przed planowanym terminem otwarcia, wykonano prace hydroizolacyjne dla tego obiektu. W tym celu gruba powłoka bitumiczna MC Nafuflex Easy Tech 1 musiała wytrzymać niezwykle wysokie temperatury panujące latem podczas układania.
Należąca do szpitala "Evangelisches Klinikum Niederrhein" klinika "Herzzentrum" w Duisburgu jest jednym z pięciu wiodących ośrodków tego typu w Niemczech. Po tym jak stary budynek przy Gerrickstrasse w Duisburgu w dzielnicy Meiderich został uznany za niezdolny do sprostania współczesnym wymaganiom, podjęto decyzję o budowie nowego centrum w innym miejscu. W związku z tym zainwestowano około 130 milionów euro w rozbudowę szpitala "Evangelisches Krankenhaus Duisburg-Nord" w północnej części Duisburga, w dzielnicy Fahrn. W sierpniu 2018 r. przeprowadzono działania mające na celu uszczelnienie nowo wybudowanego budynku. Uszczelnienie przed wnikaniem wilgoci z gruntu i wody nieprzeznaczonej do tłoczenia w budynku (klasa wodoszczelności W1-E) zostało wykonane zgodnie z aktualnie obowiązującą niemiecką normą dotyczącą hydroizolacji DIN 18533 na powierzchni około 300 m².
Doświadczony zespół

Specjalistyczna firma M + M Pistohl GbR z Senden koło Münster otrzymała zlecenie na wykonanie oprysku. Właściciele firmy Manfred i Markus Pistohl zdecydowali się na zastosowanie produktów MC w oparciu o swoje wieloletnie, satysfakcjonujące doświadczenia z takimi rozwiązaniami. Przedstawiciel handlowy Waldemar Werner i kierownik produktu Patrick Kohley zapewnili kompleksowe wsparcie wymagane do zapewnienia maksymalnego sukcesu we wszystkich fazach projektu. A Markus Pistohl był zachwycony wynikami tej współpracy: "Z MC macie Państwo wszystko, czego potrzebujecie. Od samych produktów po serwis techniczny, który zapewnia firma".

Pomimo wyjątkowo wysokich temperatur panujących latem, jednoskładnikowa powłoka bitumiczna Nafuflex Easy Tech 1 sprawiła, że wykonanie hydroizolacji było stosunkowo proste.
Pomimo wyjątkowo wysokich temperatur panujących latem, jednoskładnikowa powłoka bitumiczna Nafuflex Easy Tech 1 sprawiła, że wykonanie hydroizolacji było stosunkowo proste.
© MC-Bauchemie 2018


 

Nafuflex Easy Tech 1 jest grubą bitumiczną powłoką modyfikowaną polimerami (PMBC). Decyzja o jej zastosowaniu wynikała w dużej mierze z warunków atmosferycznych panujących na danym obszarze. Dzięki swojej konsystencji, zoptymalizowanej specjalnie do aplikacji natryskowej przy użyciu technologii airless, pomp perystaltycznych lub śrubowych, ten jednoskładnikowy produkt barierowy pozostawał łatwy w aplikacji nawet przy czasami ekstremalnie wysokich temperaturach niezwykle gorącego lata tego roku. Zoptymalizowane zużycie oznaczało również, że proces ten był szczególnie ekonomiczny.

Jednak to właśnie techniczna wydajność produktu zrobiła na nim duże wrażenie. Nafuflex Easy Tech 1, jako bardzo elastyczny, mostkujący rysy bitum modyfikowany polimerami, może szybko, łatwo i przede wszystkim pewnie uszczelniać nawet występy, wały lekkie i połączenia stykowe. Brak rozpuszczalnika gwarantuje również, że jego stosowanie jest przyjazne dla środowiska. Ponadto elastyczne, specjalne taśmy uszczelniające Nafuflex DB 300 i MC-FastTape zostały zastosowane do połączeń dylatacyjnych i budowlanych, jak również do występujących w nich pachwin narożnych. Taśmy te są w pełni kompatybilne z grubymi bitumicznymi powłokami modyfikowanymi polimerami, co idealnie uzupełnia system hydroizolacyjny Nafuflex, a jednocześnie zapewnia większą niezawodność.

Pomimo trudnych warunków, prace w Duisburgu zostały ukończone na czas i z imponującymi wynikami pod każdym względem.

abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123