Renowacja elewacji

Manchester - Wielka Brytania

Cofnijmy się o kilka lat: w 2003 roku Baskerville House został zbudowany jako część Riverside Business Park przy New Bailey Street w Manchesterze. W tym czasie elewacja zewnętrzna została zabarwiona Betonflairem W, systemem ochrony powierzchni odpornym na karbonizację firmy MC. Był to jeden z pierwszych dużych projektów jeszcze młodej firmy MC Building Chemicals, który zdobył znaczące wyróżnienia. Od tego czasu systemy produktowe MC stały się ugruntowanymi rozwiązaniami dla projektów realizowanych przez brytyjską firmę Bruntwood z branży nieruchomości, która była również klientem nowego budynku w 2003 roku.
Praca zespołowa między sprawdzonymi partnerami
Firma zobowiązała się niedawno do całkowitej modernizacji Baskerville House w centrum Manchesteru. Ponieważ w ramach projektu miały zostać wymienione wszystkie okna budynku, Bruntwood zdecydował się również na zmianę kolorystyki elewacji. Jako aplikator wybrano firmę Hardisty CRN Ltd., znanego specjalistę w północno-zachodniej Anglii w zakresie renowacji i ochrony betonu.
Renowacja elewacji za pomocą MC-Color
Jak to miało miejsce ponad dekadę temu, do renowacji Baskerville House klient wybrał system ochrony powierzchni MC. Zdecydowali się oni na MC Color, ulepszony, nowoczesny system, który od 2016 roku jest stosowany jako zamiennik produktów Betonflair. Składa się on z trzech linii produktowych: MC-Color Proof, MC-Color Flair i MC-Color Flex.

Colour upgrade: Baskerville House after the modernisation project in 2017.
Colour upgrade: Baskerville House after the modernisation project in 2017.
© MC-Bauchemie 2024


Istnieje w sumie dziewięć stopniowanych wariantów, które poza doskonałymi właściwościami technicznymi oferują zoptymalizowane właściwości obróbki i zastosowania. W przypadku Baskerville House zastosowano MC-Color Flex jako idealną pigmentowaną, elastyczną powłokę zapewniającą ochronę betonu i mostkowanie pęknięć na zewnętrznych, narażonych na działanie czynników atmosferycznych powierzchniach. Jej doskonałe właściwości mostkowania pęknięć zostały potwierdzone w licznych testach.
Jakość i efektywność kosztowa
Pożądaną zmianę koloru elewacji udało się osiągnąć za pomocą MC-Color Flex już po dwóch warstwach. Prace nad Baskerville House, które rozpoczęły się w czerwcu 2017 roku, zakończyły się więc zgodnie z planem do końca sierpnia 2017 roku. Budynek wydaje się teraz świeższy i bardziej nowoczesny - zarówno aplikator, jak i klient byli zachwyceni rezultatami uzyskanymi dzięki zastosowaniu wysokiej klasy powłoki. Projekt jest również doskonałym przykładem efektywnej pracy zespołowej, którą można osiągnąć pomiędzy dobrze skoordynowanymi partnerami.

abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123