Uderzając na wyżyny w Kuala Lumpur

Kuala Lumpur - Malezja

Ten ambitny i prestiżowy projekt budowlany, zatwierdzony 30 stycznia 2013 r. przez premiera Malezji, stale rośnie w górę i ma zostać ukończony w tym roku. The Four Seasons Place Kuala Lumpur przeniesie się następnie na drugie miejsce wśród najwyższych hoteli świata.
Zlokalizowany obok kultowych Petronas Towers, 343-metrowy wieżowiec będzie mieścił 77 pięter, na których znajdą się 242 prywatne rezydencje Four Seasons i 27 apartamentów. Ponadto w budynku znajdzie się hotel Four Seasons z 209 pokojami, pięciopiętrowe, luksusowe centrum handlowe o powierzchni 27 900 metrów kwadratowych oraz wielopoziomowy parking.
Najwyższa wydajność w warunkach tropikalnych

Meinhardt Malaysia, biuro projektowe, któremu powierzono projekt mamuta, wybrało MC i dodatek do betonu Centrilit Fume SX w wyniku współpracy MC z producentem betonu towarowego CEMEX Malaysia w celu opracowania realnej receptury dla określonego betonu wysokowytrzymałego.

Drugi co do wysokości budynek stolicy z 77 piętrami, 343-metrowe Four Seasons Place znajduje się tuż obok kultowych wieżowców Petronas Towers.
Drugi co do wysokości budynek stolicy z 77 piętrami, 343-metrowe Four Seasons Place znajduje się tuż obok kultowych wieżowców Petronas Towers.
© MC-Bauchemie 2018


Tropikalny klimat sprawia, że produkcja takiego betonu jest niezwykle trudna. Wysoka wilgotność powietrza i czasami ekstremalne temperatury zewnętrzne sprawiają, że kompleksowa gwarancja jakości jest niezbędna, co CEMEX Malezja i MC były w stanie zapewnić. Jest to również pierwszy wieżowiec w Kuala Lumpur, który wymaga tak wysokiej wartości wytrzymałości betonu wynoszącej 80 N/mm² dla mega kolumn i ścian nośnych. Pomimo niewiarygodnego ciepła otoczenia, które nawet w nocy wynosiło średnio 30°C, konieczne było utrzymanie maksymalnej temperatury rdzenia wynoszącej 70°C w wylanym betonie.
Materiał, z którego wykonany jest specjalny beton

Zastosowanie systemu Centrilit Fume SX umożliwiło zmniejszenie zawartości cementu w betonie, utrzymując generowanie ciepła hydratacyjnego w rozsądnych granicach. Jako zawiesina, Centrilit Fume SX może być dodawany bardziej efektywnie i zapewnia mniejszą lepkość betonu w porównaniu z proszkiem. Podczas nawadniania, Centrilit Fume SX reaguje z wolnym wapnem z cementu tworząc hydrokrzemian wapnia, zapewniając tym samym rozwój betonu o dużej gęstości. Oprócz zwiększenia wytrzymałości materiału i jego odporności na korozję, dodatek w postaci zawiesiny poprawia również spójność strukturalną świeżego betonu, dzięki czemu można go łatwo pompować i wylewać. Dzięki zaangażowanej współpracy technicznej wszystkich zaangażowanych stron, otrzymany w ten sposób beton był idealny do tak trudnego zadania, poprawiając efektywność budowy i przynosząc wymierne korzyści ekonomiczne dla inwestorów. W związku z tym, w ciągu bieżącego roku, plac Cztery Pory Roku w Kuala Lumpur zostanie otwarty dla przedsiębiorców.

abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123