Rozwiązania systemowe

Parkingi wielopoziomowe i podziemne są wykonane w większości z żelbetu - ze wszystkimi jego wadami I zaletami. Rozwiązania systemowe MC-Bauchemie poprzez zastosowanie niezawodnych systemów zabezpieczenia konstrukcji żelbetowych redukują ryzyko wystąpienia usterek i awarii wynikających z systemowych czy wykonawczych wad betonu. Powłoki serii MC-DUR i MC-Floor zapobiegają przenikaniu szkodliwych substancji płynnych i aerozoli w głąb konstrukcji przez co skutecznie chronią zbrojenie prze korozją. Zaprawy cementowe Nafufill zastępują uszkodzony beton i utrzymują długotrwałą nośność konstrukcji. Materiały iniekcyjne serii MC-Injekt trwale uszczelniają pęknięcia i złącza zabezpieczając konstrukcję przed przenikaniem wody.

Posadzki przemysłowe

Posadzki przemysłowe

Niemiecki system klasyfikacyjny dotyczący ochrony powierzchniowej OS jest powszechnie uznawany i stosowany na całym świecie. Systemy powłokowe OS 8, OS 10 i OS 11 przeznaczone są do ochrony konstrukcji żelbetowych, a w szczególnosci posadzek przed działaniem wilgoci w wielopoziomowych nadziemnych lub podziemnych konstrukcjach parkingowych. Zgodnie z wytycznymi klasyfikacji OS, systemy posadzkowe z linii produktów MC-DUR są antypoślizgowe, łatwe w czyszczeniu i przy odpowiedniej pielęgnacji będą służyć przez dziesięciolecia. Nasze nowe powłoki serii KineticBoost® są dodatkowo bardzo szybkie, łatwe i bezpieczne w aplikacji, a także bardzo odporne na ścieranie.

Więcej

Naprawa betonu

Naprawa betonu

Zanieczyszczony solami odladzającymi beton posadzkowy, beton wbudowany w słupy, podciągi, ściany i inne element konstrukcyjne jest w procesie naprawy usuwany i zastępowny zaprawami polimerowo – cementowymi z rodziny Nafufill. W ten sposób przywraca się ochronę antykorozyjną zbrojenia, zapobiega się wnikaniu soli odladzających w przyszłości i zwiększa się nośność oraz odporność ogniową zabezpieczonych elementów.

Więcej

Dylatacje i środki uszczelniające

Dylatacje i środki uszczelniające

Żelbetowe konstrukcje parkingów wielopoziomowych wyposażone są w dylatacje, które mają zapobiec powstawaniu pęknięć I zarysowań konstrukcji. Dylatacje muszą być wodoszczelne, aby chronić zarówno żelbet, jak i wyposażenie i pojazdy przed krozyjnym działeniem wody. W tym celu firma MC oferuje elastyczne materiały uszczelniające z linii produktów Mycoflex oraz profile dylatacyjne MC-Floor Connect, które zostały opracowane specjalnie dla parkingów wielopoziomowych.

Więcej

Systemy iniekcji

Systemy iniekcji

Pęknięcia w obciążonych ruchem kołowym płytach stropowych i płytach dennych parkingów wielopoziomowych muszą być zamknięte, aby chronić stal zbrojeniową przed solami odladzającymi. Na parkingach podziemnych często konieczne jest  wtórne uszczelnianie dylatacji oraz styków konstrukcyjnych i zabezpieczenie ich  przed wnikaniem wody. Żywice poliuretanowe i hydrostrukturalne marki MC-Injekt od kilkudziesięciu lat z powodzeniem stosowane są do iniekcyjnego uszczelniania takich elementów. Bez wątpienia można powiedzieć, że firma MC-Bauchemie jest liderem technologii uszczelnienń iniekcyjnych.

Więcej

Wzmocnienia strukturalne

Wzmocnienia strukturalne

Taśmy CFRP i maty CF umożliwiają przywrócenie pierwotnej nośności uszkodzonych elementów konstrukcyjnych, a nawet podniesienie nośności belek, podciągów czy słupów. Przetestowane i zatwierdzone materiały kompozytowe z linii produktów MC-CarbonFiber i MC-CarboSolid są wykonane z włókien węglowych oraz klejów z żywic syntetycznych i z powodzeniem stosowane do naprawy i wzmacniania róznorodnych elementów budowlanych.

Więcej

Ochrona powierzchni

Surface protection

System antykrozyjnych powłok ochronnych z rodziny MC-Color zabezpiecza żelbet ścian, słupów i stropów parkingów samochodowych przed wpływem karbonizacji i ochroni przed wodą rozbryzgową zawierającą sole odladzające. Oprócz tego umożliwia zróżnicowanie kolorystyki poszczególnych poziomów, co ułatwia użytkownikom poruszanie się po obiekcie. Systemy ochrony powierzchni o jasnej kolorystyce zwiększą poczucie bezpieczeństwa użytkowników i obniżą zużycie energii niezbędnej do oświetlenia pomieszczeń.

Więcej

Jak to zrobić

Przy układaniu powłok posadzkowych na parkingach wielopoziomowych i podziemnych, trzy element decydują o osiągnięciu końcowego sukcesu. Po pierwsze, dobrze przemyślana organizacja pracy. Po drugie, właściwe przygotowanie powierzchni, ponieważ decyduje ono o przyczepności systemu powłok do podłoża betonowego. Wreszcie, staranne układanie poszczególnych warstw żywicy syntetycznej.

Przygotowanie powierzchni

Przygotowanie powierzchni

Przed nałożeniem systemu powłok na posadzki na parkingu podziemnym, należy przygotować podłoże. Zazwyczaj odbywa się to poprzez śrutowanie lub szlifowanie. W ten sposób oczyszcza się i szorstkuje warstwę nośną w celu uzyskania trwałego połączenia pomiędzy żelbetem, a powłoką oraz zapewnienia długotrwałego działania całej konstrukcji podłogi.

Więcej

Zastosowanie systemu ochrony

Zastosowanie systemu ochrony

Powłoka posadzkowa parkingu wielopoziomowego lub podziemnego jest nakładana w kilku oddzielnych etapach. Po przygotowaniu i zagruntowaniu podłoża w niektórych przypadkach nakładana jest szpachlówka wyrównawcza i membrana mostkująca rysy. Następnie nakładana jest warstwa ścieralna i zamykająca.

Na profesjonalnie zorganizowanym placu budowy operacje te będą realizowane razem choć na różnych polach w celu uzyskania maksymalnej efektywności czasowej. Rezultatem profesjonalnej apliakcji jest wytworzenie elastycznej i nieprzepuszczalnej powłoki posadzkowej, która przez dziesiątki lat zapewni ochronę i zabezpieczy beton przed penetracją płynów, a jego zbrojenie przed korozją.

Więcej

Budowanie rampy

Budowanie rampy

W parkingach wielopoziomowych poszczególne poziomy są w większości połączone rampami. Zwłaszcza przy hamowaniu i przyspieszaniu samochodów duże obciążenia działają na podłogę. Dlatego też systemy powłok stosowane na rampach muszą być bardzo wytrzymałe i odporne.

Więcej
abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123