Budowa kina z MC-FastKick

Den Bosch - Holandia

Kinepolis Den Bosch to supernowoczesne kino multipleksowe wyposażone w najnowocześniejszą technologię projekcji laserowej i cyfrowe systemy nagłośnienia. Jest ono obsługiwane przez Grupę Kinepolis. Założona w 1997 roku, ta notowana na giełdzie korporacja posiada obecnie 95 kin w Belgii, Kanadzie, Holandii, Francji, Hiszpanii, Luksemburgu, Szwajcarii i Polsce.
Wysoki standard, krótkie terminy realizacji

Projekt budowlany w Den Bosch został zaplanowany wbrew bardzo ambitnemu harmonogramowi. Klient znajdował się pod presją czasu i potrzebował betonu z szybkim rozwojem wytrzymałości, aby elementy odlewane mogły zostać usunięte na miejscu, a płyty betonowe wygładzone tak szybko i wcześnie, jak to możliwe. Wybrany producent gotowego betonu Voets-Langeraap B.V. skonsultował się z firmą MC, aby sprawdzić, czy istnieje szczególnie efektywna receptura betonu, która pomoże przyspieszyć proces budowy i zwiększyć wydajność.
Wyzwaniem było zachowanie wymaganej konsystencji betonu w trakcie jego przemieszczania się z mieszalni na miejsce instalacji, a następnie osiągnięcie szybkiego rozwoju wytrzymałości w ciągu pierwszych kilku godzin, aby umożliwić wczesne wygładzenie.

Dzięki MC-FastKick 111 nowoczesne kino multipleksowe w Den Bosch zostało otwarte zgodnie z planem 25 czerwca 2018 roku.
Dzięki MC-FastKick 111 nowoczesne kino multipleksowe w Den Bosch zostało otwarte zgodnie z planem 25 czerwca 2018 roku.
© MC-Bauchemie 2024


Wydajność dwufazowa

Eksperci MC polecili MC-FastKick 111, produkt wprowadzony na rynek w 2017 roku. Bezchlorowy przyspieszacz hartowania ma początkowo silne działanie skraplające, a następnie zapewnia szybkie utwardzanie przy kontrolowanym skróceniu czasu wiązania betonu i zaprawy. Oprócz zwiększonych wartości wczesnych wartości wytrzymałości, nowy przyspieszacz hartowania MC powoduje również wyższą wytrzymałość końcową dzięki specjalnemu mechanizmowi aktywacji, który powoduje, że matryca betonowa z czasem staje się coraz gęstsza i bardziej stała.
W pierwszej fazie aktywnej, MC-FastKick 111 łączy się z superplastyfikatorem na bazie PCE, oferując rozszerzenie konsystencji do dwóch klas bez wpływu na właściwości usztywniające. W drugiej fazie MC-FastKick 111 ma pozytywny wpływ na krystaliczny wzrost faz uwodnienia krzemianu wapnia w betonie. Prowadzi to do znacznego zwiększenia szybkości krystalizacji i znacznego zwiększenia wczesnych wartości wytrzymałości - bez negatywnego wpływu na pozostałe właściwości betonu. Rezultatem jest wczesne osadzenie się betonu o wysokiej wytrzymałości, idealnego do tego typu projektów. Właściwości te sprawiają, że MC-FastKick 111 jest również idealnym wyborem dla zimowych projektów budowlanych oraz dla przemysłu prefabrykatów, gdzie znaczne skrócenie czasu cyklu jest oczywistą korzyścią. Wyzwaniu podczas budowy w Den Bosch udało się sprostać dzięki tym domieszkom MC, które umożliwiły otwarcie multipleksu zgodnie z planem 25 czerwca 2018 roku.

abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123